BUCKFAST POLAND

profesjonalne usługi pszczelarskie

Zakładanie i prowadzenie pasiek oraz zapylanie upraw rolnych

Zakładanie i obsługa pasiek firmowych

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się pasieki zakładane na terenie firm, organizacji czy urzędów. Pszczelarstwo miejskie doskonale się rozwija. Badania pokazały, że pszczoły miodne bardzo dobrze czują się w miejskim środowisku. Znajdują tu różnorodność miododajnych kwiatów, drzew i krzewów. W przestrzeni miejskiej nie stosuje się środków ochrony roślin, przez co pszczoły są zdrowsze i cieszą się dłuższym życiem. W porównaniu z obszarami wiejskimi, które coraz częściej przypominają nasycone chemią monokultury zbóż czy kukurydzy, miasta stają się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla owadów zapylających.

Pomóż pszczołom i zaproś je do Twojej firmy!

 • LOKALIZACJA: Działamy na terenie Pomorza Zachodniego.
 • PSZCZOŁY: Pracujemy na łagodnej i bardzo pracowitej rasie pszczół jakim jest Buckfast.
 • PROJEKT PASIEKI: Pomagamy wybrać idealne miejsce pod przyszłą pasiekę. Projektujemy wspólnie z klientem wygląd i liczbę uli.
 • OBSŁUGA: Nasi pełni pasji i doświadczeni pszczelarze obsługują Twoje ule, zapewniając wysokiej jakości opiekę.
 • MIODOBRANIE: Pozyskiwanie i konfekcjonowanie miodu to nasza specjalność. Miód, który wyprodukują Twoje pszczoły, odwirujemy z plastrów i zapakujemy w słoiki z logo Twojej firmy.
pszczoła buckfast zapyla sady owocowe
pszczoła buckfast zapyla kwiat facelii

Zapylanie upraw rolnych i sadów owocowych

Posiadasz uprawę rzepaku, gryki, facelii lub słonecznika? a może prowadzisz sady owocowe lub planatcje borówki amerykańskiej? Chcesz zwiększyć swoje plony?
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Pszczoła miodna Buckfast to doskonały zapylacz

W jednym ulu żyje aż kilkadziesiąt tysięcy pszczół, a każda z nich podczas jednego lotu odwiedza nawet 100 kwiatów. Zbierając nekatar i pszenosząc z kwiata na kwiat pyłek, pszczoła zapyla rośliny, które następnie wydają owoc. Stawiając pasiekę przykładowo przy uprawie rzepaku ozimego jego plon nasion zwiększa się aż o 20-30%, co realnie wpływa na zyski rolnika. Podobnie jest z innymi roślinami owadopylnymi jak czereśnia, grusza, jabłoń, gryka, koniczyna, wierzba czy wrzos.

usługi zapylania

  Zapylanie upraw w województwie zachodniopomorskim:
 • LOKALIZACJA: Działamy na terenie Pomorza Zachodniego.
 • PSZCZOŁY: Pracujemy na bardzo wydajnej i pracowitej rasie pszczół jakim jest Buckfast.
 • UPRAWY: Rzepak ozimy, gryka, facelia, malina, truskawka, borówka amerykańska, porzeczka, wiśnia, czereśnia, jabłoń, grusza, śliwa.
 • PLAN ZAPYLANIA: Wspólnie z rolnikiem planujemy liczbę, rozmieszczenie i czas postawienia uli na plantacji.